Hyb. pošta
 
 DopisOnline
 
 Poukázky
Vážení zákazníci,

jelikož nám svěřujete citlivé informace, které se nesmějí dostat do nepovolaných rukou, jejich zabezpečení je pro nás prioritou.

Naše webové stránky proto provozujeme na vysoce bezpečném a šifrovaném SSL protokolu (HTTPS), který je zárukou, že nic z posílaných údajů nespatří nikdo cizí (samozřejmě - pokud nebude zneužito Vaše uživatelské jméno a heslo).

Zejména na nových prohlížečích, které ověřují platnost certifikátu, jímž je celá komunikace zabezpečena, se ovšem může stát, že je zablokována další práce se stránkami. To se stává v případě, že nemáte na svém počítači nainstalován certifikát certifikační autority.

Řešení je velmi jednoduché. Stačí si doinstalovat tyto certifikáty nadřízené certifikační autority do svého počítače. Pak bude moci Váš prohlížeč ověřit pravost certifikátu na našich stránkách a nebude blokovat jejich zobrazování. Jde o naprosto standardní postup, jímž byste museli projít na všech podobně zabezpečených stránkách.

Pokud tedy certifikáty nemáte nainstalovány, klikněte prosím na níže umístěné odkazy, které spustí instalaci certifikátů na Vašem počítači. Instalace se mírně liší podle toho, jaký prohlížeč používáte, nechte se ale vést Průvodcem instalace až do posledního kroku úspěšné instalace. Postup instalace certifikátu pro Internet Explorer, Firefox, Opera.

Nutno dodat, že problematika bezpečnosti na internetu je velmi obsáhlá, včetně toho jakým způsobem výše uvedené certifikáty ověřit - například, že nejsou podvrženy útočníkem. Pokud se tedy chcete dozvědět jak opravdu bezpečně s certifikáty nakládat, odkážeme Vás přímo na web certifikační autority, která je vydala, tedy Postsignum.cz

Soubor Velikost Popis
1 636 Certifikát kořenové certifikační autority České pošty s.p. (PostSignum Root QCA 3).
1 612 Certifikát interní certifikační autority České pošty s.p. (PostSignum Public CA 3).

Certifikáty zůstávají v systému uloženy a není třeba je opakovaně instalovat. Pokud máte výše uvedené certifikáty správně nainstalovány, můžete pokračovat na Portál Hybridní pošty.

Hyb. pošta
 
 DopisOnline
 
 Poukázky